W trosce o bezpieczeństwo seniorów

 

Legniccy policjanci spotkali się z seniorami w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy. Funkcjonariusze rozmawiali o oszustach i stosowanych przez nich metodach. Prezentowali również jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie było wspaniałą okazją by poznać swojego dzielnicowego oraz założenia programu: „Dzielnicowy bliżej nas”.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dbając o bezpieczeństwo seniorów w piątek udali się na spotkanie do Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik”, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas wspólnych rozmów poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, itp., a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.
Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że szczególnie istotną wartością tego spotkania była obecność dzielnicowej. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań dotyczących bezpieczeństwa w okolicach ich miejsc zamieszania oraz planowanych prewencyjnych przedsięwzięć.
Spotkanie z seniorami tuż przed Wszystkimi Świętymi było okazją do przypomnienia im zasad bezpieczeństwa. Również poruszono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych.
Policjantki podsumowując spotkanie przypomniały, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim regionie. Wszyscy seniorzy mogli zapoznać się z aplikacją: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda, gdzie dokładnie policjantki wyjaśniały czemu służy mapa oraz szczegółowo instruowały jak się nią posługiwać.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki