Seryjny włamywacz w rękach legnickiej policji

 

Wnikliwa praca legnickich policjantów pozwoliła na zatrzymanie osoby podejrzanej o serię kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów na terenie miasta. Łupem 18-latka padł sprzęt elektroniczny, biżuteria oraz pieniądze. Szacuje się, że straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem młody mężczyzna opiewają na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Legniccy policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Wobec zatrzymanego na wniosek prokuratora sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Za przestępstwa jakich dopuścił się mężczyzna grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od dłuższego czasu prowadzili rozpoznanie w sprawach kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Legnicy. Wiele wskazywało na to, że kilku z nich najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca.
Funkcjonariusze zebrali informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń. W wyniku zaplanowanych działań dokonali zatrzymania wytypowanego mężczyzny. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do dokonywania przestępstw oraz rzeczy pochodzące z włamań.
Śledczy zebrali szeroki materiał dowodowy, z którego wynikało, że na przestrzeni ostatnich kilku tygodni mężczyzna najprawdopodobniej pięciokrotnie włamał się do domów i mieszkań skąd dokonał kradzieży przedmiotów w postaci sprzętu elektronicznego, roweru, biżuterii, pieniędzy oraz aparatów fotograficznych. Szacuje się, że straty jakie spowodował swoim działaniem młody mężczyzna opiewają na kwotę ponad 40 tysięcy złotych.
Na podstawie materiału procesowego policjanci przedstawili 18-latkowi 5 zarzutów, w tym 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec młodego mężczyzny 3 miesięczny areszt.

[źródło mł. asp. Iwona Król-Szymajda, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki