Porozmawiajmy o bezpieczeństwie… z policją

 

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 8 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu. Debata poświęcona będzie poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w oparciu o infrastrukturę drogową na terenie gminy Legnickie Pole.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz mając na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa, ustalenia oczekiwań społecznych, co do sposobów ich reaktywnego rozwiązywania oraz określenia i zaplanowania działań zapobiegawczych organizuje debatę pn. „Bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oparciu o infrastrukturę drogową na terenie gminy Legnickie Pole.
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 8 listopada 2017 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na ulicy Benedyktynów 7 w Legnickim Polu.
W trakcie spotkania poruszony zostanie temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, planowanych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Legnickie Pole.
Ponadto, omówiona zostanie aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.
Program debaty:
-18.00-18.10 – przywitanie gości
-18.10-18.30 – przedstawienie prezentacji multimedialnej dot: bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Legnickie Pole
-18.30-18.40 – przedstawienie informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń, aplikacji Moja Komenda
-18.40-19.00 – wystąpienia zaproszonych uczestników debaty
-19.00-19.20 – debata
-19.20-19.30 – podsumowanie debaty

[źródło mł. asp. Iwona Król-Szymajda, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki