Cantat będzie śpiewał wszędzie

 

Podwórka, skwery, place, domy, instytucje, urzędy… słowem Cantat’50 będzie za dwa lata będzie śpiewał wszędzie.
Justyna Teodorczyk, wicedyrektor Legnickiego Centrum Kultury zapowiada wiele wydarzeń muzycznych towarzyszących Cantatowi. Także tych organizowanych razem z mieszkańcami: Zapraszamy do współtworzenia jednego z naszych najważniejszych wydarzeń – 50 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. Chcemy żeby to muzyczne święto zaistniało nie tylko w salach koncertowych, ale w całym mieście – na ulicach, skwerach, podwórkach i zaułkach. Chcemy, żeby jubileusz świętowali mieszkańcy i bywalcy tych miejsc ze wszystkich, nawet najodleglejszych od centrum dzielnic. I to z Waszym pomysłem, udziałem, energią! Przyjdźcie posłuchać i opowiedzieć o tym jak może wyglądać Nasz Cantat!
I pamiętajcie, choć Legnica Cantat jest festiwalem chóralnym, my chcemy go z Wami przeżyć nie tylko muzycznie i ubarwić Waszą ekspresja, językiem i w Waszym kawałku tego miasta. Na Was i Wasze pomysły i ciekawe warsztaty czekamy. Bez wyjątku, także nieśpiewających.
Przygotowania rozpoczęte.
Chętni mogą się zgłaszać właśnie do Justyny Teodorczyk w LCK ze swoimi pomysłami na rozśpiewanie Cantatu, jego uświetnienie i popularyzację w Legnicy.

TZ
Fot. Kurier Legnicki