Udaremnili sprzedaż podrobionych towarów

 

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli w trzech firmach działających na terenie Legnicy i gminy Krotoszyce, sprzedawane przez internet podrobione towary tj. maskotki, zegarki, podgrzewacze do wody oraz miksery. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli blisko dwa tysiące sztuk podrobionego towaru o wartości prawie 370 tysięcy złotych.
Legniccy policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że na terenie Legnicy i gminy Krotoszyce działają firmy, które sprzedają podrobione towary przez internet. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i przy współudziale Kancelarii Prawnej z Warszawy, która reprezentuje pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych, sprawdzili siedziby tych firm.
Kiedy policjanci weszli do pomieszczeń firmowych i zaczęli sprawdzać towar pod kątem legalności, już po chwili okazało się, że posiada przez nich informacja jest prawdziwa. Maskotki, zegarki, miksery i podgrzewacze do wody zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm.
Policjanci zabezpieczyli ponad 800 maskotek, 60 mikserów a także blisko 100 sztuk podgrzewaczy do wody oraz ponad 800 sztuk zegarków znanych firm z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 370 tysięcy złotych.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Właścicielom firm za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki