PWSZ w Legnicy pomaga rodakom z Ukrainy

 

 

POMAGAMY RODAKOM Z UKRAINY II – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH.

Wolontariusze Stowarzyszenia  na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” – studenci i społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy po raz kolejny w bieżącym roku organizują wyjazd na Ukrainę.

Inicjatywa wolontariuszy jest efektem działań podjętych podczas lipcowego wyjazdu w ramach VIII Akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, której głównym organizatorem była Fundacja Studio Wschód we Wrocławiu przy wsparciu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Lipcowy wyjazd został dofinansowany również przez Fundację KGHM Polska Miedź.

POMAGAMY RODAKOM Z UKRAINY II – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIA-KACH to projekt, który w swej strukturze zawiera trzy ważne zadania: organizację konferencji, wizytę w Snitkowie oraz Domu Polskim w Barze, które łączy główny cel: rozwijanie wzajemnej współpracy poprzez działania wolontarystyczne na rzecz zachowania w pamięci polskiej historii i upamiętnienia pochowanych na Kresach Polaków oraz podejmowania działań wobec mieszkańców pragnących zachować Polskość, poznawać nasz kraj i kulturę, uczyć się języka polskiego.

 

[źródło Mirosław Szczypiorski, Rzecznik Prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy]

Fot. Kurier Legnicki