Po wpływem… i nie tylko

 

Nawet na ponad 4 lata może trafić do więzienia 45-letni mieszkaniec Zgorzelca podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Na domiar złego kierowca prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego i posiadał przy sobie kilka działek metaamfetaminy. Prokuratura przychyliła się do wniosku legnickich policjantów i zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. W trakcie wykonywanych na ulicy Jaworzyńskiej czynności, policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. W związku z podejrzeniem, że 45-latek mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających, policjanci przebadali go narkotesterem. Jego pozytywny wynik na zawartość środków odurzających potwierdził przypuszczenia policjantów. To jednak nie koniec jego problemów. Po dokładnym przeszukaniu mężczyzny i jego pojazdu policjanci ujawnili przy nim kilka działek metaamfetaminy. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek kierował pojazdem posiadając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Mieszkaniec Zgorzelca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że mężczyzna za posiadanie środków odurzających, będzie odpowiadał w warunkach recydywy za co grozi mu kara ponad 4 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Legnicy przychyliła się do wniosku Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej komendy i zastosowała wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Przypomnijmy za łamanie zakazu sądowego grożą 3 lata pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki