Obywatelskie aresztowanie mężczyzny z pistoletem…

 

Do tego zdarzenia doszło w Legnicy w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna wszedł do sklepu ogólnospożywczego i wyjął spod bluzy przedmiot przypominający broń palną (pistolet). Następnie skierował go w stronę stojących za ladą sprzedawczyń. Potem jednej z nich przyłożył do głowy przedmiot przypominający broń palną, zmuszając młodszą kobietę do wydania z kasy pieniędzy. W czasie wydawania pieniędzy 22-letnia kobieta uruchomiła alarm napadowy. Sprawca wybiegł ze sklepu, a w pościg za nim udał się zaalarmowany krzykiem kobiet przechodzeń 26-letni mieszkaniec Legnicy w stronę, którego sprawca dwukrotnie kierował przedmiot przypominający broń palną oraz krzyczał, że będzie strzelał. Mimo to mężczyzna nie zaprzestał pościgu i dokonał ujęcia sprawcy, a następnie przekazał 40-latka w ręce policjantów, którzy przybyli na miejsce.
Mężczyzna trafili prosto do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty.
Zachowanie 26-latka, który ruszył z pomocą zasługuje na uznanie i pochwałę. Dzięki odwadze i właściwej, obywatelskiej postawie, sprawca tego zdarzenia nie uniknie odpowiedzialności. Za czyn, którego się dopuścił może trafić do więzienia nawet na 12 lat.
Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sądu po wniosku prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego mężczyznę na trzy miesiące.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki