Nawet na 15 lat – zakaz prowadzenia pojazdów…

 

Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazała się kobieta zatrzymana przez chojnowskich policjantów. Mieszkanka gminy Chojnów wsiadła „za kółko” pijana i w dodatku posiadała decyzję o cofnięciu uprawnień. Kierująca naraziła tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
06 października br. około godziny 21.09 w Chojnowie na ulicy Legnickiej policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mitsubishi colt, która poruszała się całą szerokością jezdni. Policjanci podczas rozmowy z kobietą od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2,46 promila alkoholu. Na dodatek po sprawdzeniu kobiety w policyjnym systemie okazało się, ze posiada ona decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz nawet do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.
Ponownie apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po spożyciu alkoholu.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki