LKT w Dublinie na Mistrzostwach Świata

 

Nowy sezon będzie szczególny dla piątki legniczan z Legnickiego Klubu Taekwon-do.
Po kwietniowych bardzo udanych XXXII Mistrzostwach Europy Sofia 2017 skąd zawodnicy LKT Legnica przywieźli aż 7 medali (Maciej Żuk, Wioletta Hanisch, Magdalena Kisiel, Kamila Kolanowska i Maciej Blicharski) przebywali w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na zgrupowaniu Kadry Narodowej przygotowującej się do październikowych mistrzostw.
Legniczanie – teraz do 16.10.17 r. – będą bronić barw Polski w stolicy Irlandii Dublinie na Mistrzostwach Świata.
To rekordowa w historii Taekwon-do impreza pod każdym względem.
Na kilka dni przed zamknięciem rejestracji zgłoszonych zostało ponad 2100 uczestników z 61 państw w tym 1147 zawodników.

Legniczanie 1 października wyjechali na tygodniowe zgrupowanie do COS Spała.
Warto wspomnieć, że dla Magdaleny Kisiel, Kamili Kolanowskiej i Macieja Blicharskiego start w Irlandii to debiut w mistrzostwach Świata.
Maciej Żuk i Wioletta Miśkiewicz z poprzedniej edycji rozegranej we włoskim Jesolo przywieźli łącznie 5 medali.
Powołanie aż piątki legniczan do Reprezentacji Polski wyjeżdżającej na światowy czempionat do Dublina to olbrzymi sukces legnickiego Taekwon-do i ukoronowanie dwudziestoletniej działalności LKT Legnica.
Nigdy wcześniej, aż tylu zawodników z Legnicy nie startowało w imprezie tej rangi a warto pamiętać, że będą to kolejne już 9 mistrzostwa z udziałem zawodników z legnickiego klubu.
Całą historię rozpoczęła Marzanna Stawarz ponad 16 lat temu we włoskim Rimini skąd wróciła ze srebrnym medalem w kategorii do 52kg. Na przestrzeni kilkunastu lat wychowankowie LKT Legnica rywalizowali o medale aż na czterech kontynentach między innymi w takich krajach jak: Puerto Rico, Argentyna, Nowa Zelandia, Honduras czy Kanada.
W najbliższych miesiącach zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do czekają również kolejne turnieje i obozy sportowe. Przez najbliższe 10 miesięcy kilkudziesięciu zawodników z Legnicy wyjedzie na zgrupowania i ponad 20 turniejów w tym kilka zagranicznych jak choćby w Mediolanie, Mariborze czy Benidorm.

[źródło LKT]