Policjanci uratowali psa

 

Legniccy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami przez 59-letnią mieszkankę Legnicy. Policjanci podczas interwencji w mieszkaniu legniczanki zauważyli przeraźliwie wychudzonego psa oraz królika, który utknął pod wersalką. Jak wynika z ustaleń, pies przez długi czas nie dostawał jedzenia i picia oraz ma zaawansowaną nieuleczalną chorobę skórną. Wycieńczony pies i królik trafili do Miejskiego Schroniska w Legnicy.

11 września 2017r. o godzinie 19.15 legniccy dzielnicowi udali się do jednego z mieszkań w Legnicy, w którym miała przebywać pobita kobieta. Policjanci na miejscu ustalili, że kobieta jest w środku, źle się czuje i nie jest w stanie otworzyć drzwi. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia wyważono drzwi, umożliwiając wejście do mieszkania.
W mieszkaniu zastano 59-latkę, od której było czuć silną woń alkoholu, a na jej ciele widoczna była rana nogi. Kobieta oświadczyła, że doznała obrażeń ciała, ponieważ spadła ze schodów, gdy wychodziła z mieszkania po alkohol. Policjanci w trakcie interwencji zwrócili jednak uwagę na nieład panujący w mieszkaniu, na podłodze znajdowały się psie oraz królika odchody. Funkcjonariusze zauważyli też psa skulonego w kącie, który był przeraźliwie wychudzony, widać mu było wystające żebra, nie miał sierści, a na całym ciele widać było krwawienia. Dzielnicowi zaczęli szukać królika, który jak po chwili się okazało utknął pod wersalką i nie mógł wyjść. Policjanci natychmiast udali się ze zwierzętami do lekarza weterynarii, gdzie po udzieleniu niezbędnej im pomocy weterynaryjnej udało się ich przetransportować do schroniska w Legnicy.
Kobieta z uwagi na obrażenia ciała została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala
Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora w prowadzonym dochodzeniu wyjaśnią, co było powodem tak skrajnego zaniedbania psa przez jego właścicielkę.
Jeśli okaże się, że właścicielka faktycznie znęcał się nad psem i nie sprawował nad nim właściwej opieki grozić jej będą 2 lata więzienia. Jeżeli uznają że mieszkanka Legnicy działał ze szczególnym okrucieństwem grozić jej będzie do 3 lat pozbawienia wolności.

[źródło Legnicka Komenda Policji]
Fot. Kurier Legnicki