Po Mistrzostwach Europy… Mistrzostwa Świata

 

Powakacyjny okres w Legnickim Klubie Taekwon-do to przede wszystkim początek halowych przygotowań do kolejnych turniejów.
Nadchodzący sezon będzie szczególny dla piątki legniczan. Po kwietniowych bardzo udanych XXXII Mistrzostwach Europy Sofia 2017 skąd zawodnicy LKT Legnica przywieźli aż 7 medali, najbliższe tygodnie to czas intensywnych przygotowań do XX Mistrzostw Świata Dublin 2017. W miniony weekend Maciej Żuk, Wioletta Hanisch, Magdalena Kisiel, Kamila Kolanowska i Maciej Blicharski przebywali w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na zgrupowaniu Kadry Narodowej przygotowującej się do październikowych mistrzostw. Wspomniana piątka w dniach 9 – 16.10.17 r. bronić będzie barw Polski w stolicy Irlandii Dublinie. Zbliżające się mistrzostwa Świata będą rekordowe w historii Taekwon-do. Na kilka dni przed zamknięciem rejestracji zgłoszonych zostało ponad 2100 uczestników z 61 państw w tym 1147 zawodników. Legniczanie do 30 września przygotowania do mistrzostw realizować będą w klubie a następnie 1 października wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do COS Spała. Warto wspomnieć, że dla Magdaleny Kisiel, Kamili Kolanowskiej i Macieja Blicharskiego start w Irlandii będzie debiutem w mistrzostwach Świata. Maciej Żuk i Wioletta Miśkiewicz z poprzedniej edycji rozegranej we włoskim Jesolo przywieźli łącznie 5 medali.
Powołanie aż piątki legniczan do Reprezentacji Polski wyjeżdżającej na światowy czempionat do Dublina to olbrzymi sukces legnickiego Taekwon-do i ukoronowanie dwudziestoletniej działalności LKT Legnica. Nigdy wcześniej, aż tylu zawodników z Legnicy nie startowało w imprezie tej rangi a warto pamiętać, że będą to kolejne już 9 mistrzostwa z udziałem zawodników z legnickiego klubu. Całą historię rozpoczęła Marzanna Stawarz ponad 16 lat temu we włoskim Rimini skąd wróciła ze srebrnym medalem w kategorii do 52kg. Na przestrzeni kilkunastu lat wychowankowie LKT Legnica rywalizowali o medale aż na czterech kontynentach między innymi w takich krajach jak: Puerto Rico, Argentyna, Nowa Zelandia, Honduras czy Kanada.
W najbliższych miesiącach zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do czekają również kolejne turnieje i obozy sportowe. Przez najbliższe 10 miesięcy kilkudziesięciu zawodników z Legnicy wyjedzie na zgrupowania i ponad 20 turniejów w tym kilka zagranicznych jak choćby w Mediolanie, Mariborze czy Benidorm. Dlatego legnickich klub w bieżącym miesiącu zachęca wszystkich, którzy dla zdrowia, dla samoobrony jak również dla sportowej przygody chcieliby dołączyć grona legnickich taekwondoków

[źródło LKT]