Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

 

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne – to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 114 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h. To kolejna już osoba, której cofnięto uprawnienia. Od początku roku na terenie powiatu legnickiego, aż 147 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.
W minioną sobotę kilka minut po północy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Renault, który na ulicy Piłsudskiego w Legnicy, będąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcą okazał się być 23 – letni mieszkaniec Legnicy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wkroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowca został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Przypominamy
W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

[źródło mł. asp. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki