Wakacyjne kontrole autokarów

 

Legniccy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie wakacji. Dużą uwagę funkcjonariusze zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na letni wypoczynek. Do 30 czerwca – legniccy policjanci skontrolowali ponad 50 autokarów. Z uwagi na dość liczną liczbę zgłoszeń, kontrole autokarów odbywają się tylko na ulicy Domejki w Legnicy przy zajezdni MPK.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających wakacji jest priorytetem dla legnickiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na letni wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Tylko do 30 czerwca legnicka drogówka skontrolowała ponad 50 autokarów. Nie wszystkie pojazdy były sprawne. Zużyte opony, niesprawne hamulce, braki w przepisowym oświetleniu pojazdu – to najczęstsze, ale wcale nie jedyne stwierdzone mankamenty.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Staffa 2, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 768761830. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Z uwagi na dość liczną liczbę zgłoszeń, kontrole autokarów odbywają się tylko na ulicy Domejki w Legnicy przy zajezdni MPK.

[źródło sierż. szt. Jagoda Ekiert, legnicka komenda policji]
Fot. Kurier Legnicki