Legnicka Policja prosi świadków zdarzeń drogowych o kontakt

 

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie dwóch zdarzeń drogowych do jakich doszło 19 maja i 29 maja br. w Legnicy
Do pierwszego wypadku doszło 19 maja br., około godziny 16.00 w Legnicy przy Placu Słowiańskim 8 (obok budynku Urzędu Miasta w Legnicy) kierujący pojazdem typu taxi ruszył w momencie wsiadania kobiety do pojazdu, w wyniku czego 74 -latka upadła na ziemię. Piesza z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło 29 maja br., około godziny 10.30 w Legnicy na ulicy Paderewskiego 1, gdzie kierujący pojazdem osobowym koloru jasnego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył w przechodzącą ulicą za pojazdem 81-letnią kobietę, następnie którą odwiózł do miejsca zamieszkania.

Komenda Miejska Policji w Legnicy zwraca się z prośbą o zgłaszanie się bezpośrednich świadków zdarzeń osobiście lub telefonicznie do prowadzącego postępowanie asp. szt. Andrzeja Łabińskiego 76-876-16-12.

Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia drogowego, które miało miejsce w dniu 26.06.2017 około godziny 17.00 w Legnicy na Al. Orła Białego na wysokości opuszczonego teatru. Nieznana kobieta na oznakowanym przejściu dla pieszych jadąc na rowerze potrąciła pieszą, a następnie oddaliła się z miejsca nie udzielając pomocy. W wyniku tego zdarzenia 80– letnia kobieta doznała obrażeń ciała. Kierująca rowerem poruszała się w towarzystwie dwóch mężczyzn również jadących na rowerach, którzy w wyniku tego zdarzenia, także przewrócili się, a następnie oddalili się.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich świadków zdarzenia o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Asnyka 5 pokój nr. 119, lub kontakt telefoniczny pod nr. tel. 76-876-16-12, 76-876-15-32 od pon do pt w godzinach 8-14
To już trzeci przypadek w ostatnim czasie, kiedy osoby po kilku dniach zgłaszają się do komendy, że uczestniczyły w wypadku drogowym. Pamiętajmy, żeby zawiadamiać policję jak najszybciej o zdarzeniach drogowych w wyniku których odnieśliśmy jakieś obrażenia ciała. Policjanci, będą mieli możliwość jak najszybszego zabezpieczenia tego miejsca, wykonania oględzin, zebrania śladów, które mogą znajdować się na drodze, a tym samym doprowadzić do sprawcy zdarzenia.

[źródło Legnicka Komenda Policji]
Fot. Kurier Legnicki