SATYRYKON 2017 – fUNNY fOOD

 

Już dziś – piątek, 16 czerwca – rusza w Legnicy kolejna edycja jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń satyrycznych – Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON 2017.
W tym roku pod hasłem Funny Food.
Czy będzie się z czego pośmiać? Może do łez?
A być może także pomyśleć i uśmiech okrasić refleksją.
Satyrykon jest bowiem wydarzeniem, które potrafi publiczność nie tylko zabawić albo rozśmieszyć, ale i „zmusić” do chwili zastanowienia.
Nie jest to więc śmiech głupi, prostacki, wulgarny…
W piątek, 16 czerwca uroczystość główna Satyrykonu czyli wręczenie nagród laureatom konkursu i odsłonięcie tablic pamiątkowych poświęconych Maciejowi Zębatemu oraz Sławomirowi Mrożkowi.
Początek o godzinie 17.00 (przy Filipie) ul. N.M. Panny, a następnie otwarcie wystawy pokonkursowej w Muzeum Miedzi.
Następnie o godz. 19.00 pokaz prac grupy artystycznej FECO pt. Dlaczego zostałem satyrykiem? W Galerii Ring (Rynek 12).
A o godz. 20.00 w Restauracji VIS-A-VIS (ul. Młynarska 7) otwarcie wystawy – Klucz do odróżnienia niektórych gatunków (niezwykle przydatny) – zapraszają Jasiek Zborucki i Przyjaciele.
Natomiast w sobotę, 17 czerwca ciąg dalszy.
O godz. 16.00 w Galerii Satyrykon (Rynek 36) otwarcie wystawy najlepsze debiuty Satyrykonu2017 – Anna Pałosz &Reinaldo Pagan Avila.
O godz. 17. 00 w Teatrze Modrzejewskiej (Rynek 39) otwarcie wystawy studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Skłonności do ostrości.
Zaś o godzinie 20.00 na pożegnanie Satyrykonu – W miarę męski koncert rozrywkowy – który zagrają i zaśpiewają – Artur Andrus, Mariusz Kiljan i Czesław Mozil.

PS
Fot. Kurier Legnicki