„Owieczki” pobawią się w SYLWESTRA!!!

Impreza bez grzechu?!

Jak jeść, pić i bawić się w piątek?

W tym roku zabawa sylwestrowa mogła się stać przyczynkiem do grzechu dla katolików.

Sylwester czyli – 31 grudnia – przypada bowiem w piątek.

A w kościele katolickim jest to dzień Męki Pańskiej i ma on charakter pokutny. Co więcej obowiązuje zakaz spożywania mięsa, alkoholu, a także, a może przede wszystkim hucznej zabawy.

To dzień przeznaczony na refleksje, medytacje i osobiste przeżywanie wiary.

Aby jednak swoim owieczkom ułatwić, a przede wszystkim umożliwić zabawę w ten szczególny dzień ks. Biskup Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej wydał specjalny dekret o udzieleniu wiernym dyspensy na dzień 31 grudnia.

Za oficjalną stroną Diecezji Legnickiej cytujemy go w całości: „W trosce o dobro duchowe wiernych, mając na względzie tradycyjnie świąteczny charakter dnia 31 grudnia i przypadający w tym dniu piątek /dzień pokutny – patrz kan. 1249 – 1253 KPK/, na podstawie kan. 87 § 1 KPK udzielam wszystkim wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
Wierni korzystający z powyższej dyspensy winni podjąć w dogodnym dla siebie czasie jakąś inną formę zadośćuczynienia, zwłaszcza uczynki miłości i pobożności” – napisał do wiernych w specjalnym dekrecie ks. Biskup
Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej.

Piotr Skała

Fot. PS